o firmie


Aga Sport

Początki Firmy sięgają czasów, kiedy ustrój socjalistyczny chylił się ku upadkowi. Urząd Miejski w Gliwicach w dniu 22 maja 1986 roku wydał Decyzje nr 115/86 zezwalającą na wykonywanie rzemiosła przez Wojciecha Waldowskiwgo w zakresie naprawa rakiet do tenisa stołowego. 

Ponieważ w tamtych czasach nie można było samemu prowadzić działalności importowej, kupowało się w handlu wewnętrznym, od osób prywatnych (czytaj: zawodników grających w reprezentacji Polski) sprzęt do tenisa stołowego, by następnie sprzedawać go klubom sportowym.

Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Handlu, Drobnej Wytwórczości i Usług dnia 12 maja 1989 roku dokonał wpisu do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem I/1258/89 na nazwisko Wojciech Waldowski - Naprawa rakiet do tenisa stołowego, a 2 lata później 13 września 1991 roku firma jednoosobowa przekształciła się w 2 osobową działającą jako Spółka Cywilna i przyjęła nazwę Aga Sport. Spółkę tą utworzyłem z moim nieżyjącym już przyjacielem Kornelem Kubaczką. We wrześniu 1996 roku po tragicznej śmierci Kornela firma przekształciła się w jednoosobową firmę pod ta samą nazwą Aga Sport. Nazwa Firmy pochodzi od imienia mojej córki Agnieszki. To tytułem wyjaśnienia, bo chodzą w rodzinie tenisistów stołowych różne historie na temat nazwy prowadzonej przeze mnie firmy.

Ze sportowym pozdrowieniem

Wojciech Waldowski